Розробка, виробництво, модернiзацiя, сервiс медичного рентгенiвського обладнання.
Пошук по сайту
Новини

23.09.19 | 28-а Міжнародна медична...

26.04.19 | Вітаємо з Великоднем!

20.03.19 | X Міжнародний медичний...

07.03.19 | Привітання зі святом 8...

20.12.18 | Вітаємо з Новорічними...

Сертифiкати


Вимоги до медичних моніторів - Статтi

26.01.07 | Вимоги до медичних моніторів

Чадюк В.Ю., Кузнецов В.Н., AGFA, м. Київ

Медичний дисплей, що має ідеальні характеристики як і раніше не існує, саме цим обумовлена некоректна діагностика захворювань. Про це нерідко забувають, проте, забезпечення параметрів візуалізації діагностичних даних, а також перевірка якості медичного графічного монітора - питання критичні на сьогоднішній день , як ніколи раніше.

            У недалекому минулому медичне діагностичне обладнання комплектувалося медичними дисплеями, які використовувалися в основному у реферативних цілях – перевірка укладки пацієнта, введення демографічних даних і т.д. На сьогоднішній день, все більш кількості лікувальних закладів переходять від діагностики захворювання по плівці к діагностики захворювання по зображенню на дисплеї, переходячи на «безплівочну технологію». Діагностика та огляд медичних даних, відбуваються без використання медичної плівки, при цьому лікар-діагност повинен довіряти діагностичній якості медичного дисплея, щоб поставити вірний діагноз за декілька секунд.

            Цифрове медичне зображення створюється цифровим діагностичним обладнанням (рентгенівський, магнітно-резонансний томографи, мамографи і т.д.), минаючи цикл збору даних, зберігання та обробки, також висновку одержуваної інформації на медичному дисплеї. Кожне кільце обробки діагностичної інформації являється важливим-цифрова корекція , стиснення даних , необхідна фільтрація, установка діапазону виводу інформації. «М’яка копія» останній крок цього процесу: діагностична робоча станція приймає опрацьовану інформацію і виведення її на екран.

            Любий медичний заклад має безліч діагностичних робочих станцій і повинно бути упевненим, що вони забезпечують показникам якості достатньо для вірної діагностики протягом усього часу експлуатації.

            Маса параметрів усередині робочої станції та медичного монітора можуть змінюватися з часом, однак вони все одно повинні задовольняти вимогам стандарту візуалізації діагностичних даних у медицині – DIKOM GSDF, згідно якого усі медичні дисплеї калібруються не тільки під час пусконалагоджувальних робіт, а також і під час обслуговування (з регулярними інтервалами) вже установленого обладнання.

            Наприклад рекомендовані наступні робочі рівні освітлення для екранів моніторів:

 300-400 люкс – кімната оперативного персоналу;

 200-250 люкс – дисплеї робочих станцій;

 15-60 люкс – діагностичні кімнати (для МРТ/КТ);

 5-10 люкс – діагностичні кімнати (для загальної радіології);

            Також рівні світлової віддачі діагностичних негатоскопів:

 4000 кандел/1 м квадратний – як оптимальна величина для мамографії;

 2500 кандел/1 м квадратний – як оптимальна величина для загальної радіології;

            Слід відзначити, що сучасні побутові монітори мають рівні світлової віддачі у діапазоні від 100 до 300 кандел/1 м квадратний, який не відповідає вимогам для діагностичних медичних моніторів.

            У світовій практиці існує ряд стандартів, таких як:

-DIN6868-57- опис приладів, матеріалів, що вимагаються до теста-прийняття медичного дисплея, також деталізує процедуру перевірки якості візуалізації медичного дисплея. У липні 2002 року цей стандарт став обов’язковою частиною заводського тесту якості для виробників будь-якого медичного обладнання у Германії.

-AAPM TG18 – керівництво створено американською асоціацією лікарей та фізиків, дає практичні рекомендації з контролю та регулювання якості діагностичних дисплеїв для оперативного та обслуговуючого персоналу. У ньому зазначено, що тест-прийняття медичного дисплея являється обов’язковою процедурою перед першим використанням діагностичного обладнання для діагностики, а також при ремонті обладнання, яке входить до ланцюжку створення медичного зображення. У ньому також описується порядок та періодичність контролю якості.

-JIS Z 4752 2-5 – індустріальний стандарт контролю якості візуалізації медичних даних прийнятий у Японії.

            Усі стандарти являються відкритими інтернет-ресурсами, що при бажанні забезпечує легке знайомство з ними.

Завантажити у форматi PDF

Все статьи